trwa inicjalizacja

wtorek, 17 maja 2016

Naleśniki z konfiturą - czyli o poszukiwaniu szczęścia


Cześć! W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć kwestię szczęśliwego życia i uszczęśliwiania świata.
Od zawsze chciałam sprawić by świat był idealny a ludzie pełni radości. Lecz nie o to dokładnie mi chodzi... 
 Często zastanawiam się co powoduje, że na Ziemi jest tyle zła, walk i przemocy... Jestem świadoma tego, iż nie dam rady uszczęśliwić każdego człowieka ale spróbuje. Dla mnie świat stał się idealny poprzez miłość. Każdy z nas kogoś kocha, kochajmy wszystko! Dostrzegajmy plusy w tym co mamy! Patrz, za oknem jest słoneczko, może deszcz, a może nawet burza.  Lecz zamiast rozpaczać, że jest tak a nie inaczej to popatrz na pozytywy. Gdy pada deszcz - rośliny otrzymują to co potrzebne im do życia. Gdy świeci słońce - jest ciepło i możemy aktywnie spędzić czas na dworze. Z kolei kiedy jest burza dochodzi do wyładowania atmosferycznego, które pomaga naturze. Wiem, ja też nie jestem idealna, często ranie i popełniam błędy ale staram się nad sobą pracować. Nie stoję w miejscu. Nie zawsze da się patrzeć radośnie i pozytywnie na świat bo np. w naszym życiu dzieje się coś złego/przykrego lub jest po prostu bardzo źle. Lecz w tym, że w ogóle istniejemy chodzi właśnie o to aby mimo przeciwności losu być zawsze dobrym, radosnym, optymistycznym człowiekiem. Tzn wiem, to trudne gdy (przykładowo) umrze nam bliska osoba, wtedy po prostu traci się chęć do życia. Mimo tego pamiętaj - przez życie trzeba iść z bananem na twarzy! Bo masz w nim na pewno osoby, które zawsze ci pomogą.  
 Tak więc, zostawmy świat lepszym niż go zastaliśmy. Kochajmy ludzi i bądźmy dobrymi istotami nawet wy tych gorszych chwilach.
Pozdrawiam, Daria :) <3 
Ps. Naleśniki z konfiturą to dopiero szczęście! :D 
 

niedziela, 15 maja 2016

Poznajmy się, poznaj mnie!

Hejka! W tym poście - pierwszym poście postaram wam się troszkę opisać, przedstawić. :)
Nazywam się Daria Budbaras, mam 13 lat. Mieszkam w Jeleniej Górze (woj. Dolnośląskie). Nie mam szczególnych zainteresowań, gdyż interesuje się dosłownie wszystkim czym można! Od 3 lat uczęszczam do ZHP, mam tam wiele przyjaciół. W ogóle zachęcam was do zapisania się do tej organizacji w waszym mieście, ponieważ harcerstwo to świetna sprawa <3 Dobra, ale wracając do mnie, a bardziej już do bloga ...
Skąd wziął się pomysł na założenie i prowadzenie bloga?  Otóż zaczęło się to tak ... już dawno chciałam to zrobić. Tylko problem w tym, że zbytnio nie umiałam. Lecz na pomoc przyszła mi moja przyjaciółka; Karolina (ona też prowadzi bloga. Link do niego podam na końcu). Wczoraj, dokładnie 14.05.2016r pomogła mi go założyć. Blog będzie mieć tematykę radosnego, ciekawego życia i nie tylko ale preferować będę w najróżniejsze tematy, które będę poruszać w następnych postach. A wy? Kim jesteście? W komentarzach możecie siebie opisywać i podawać nazwy swoich blogów. Chętnie wpadnę do was. Jeśli spodobał wam się ten post, zaobserwujcie mnie aby być na bieżąco! Teraz czas na linki i kilka zdjęć.
Pozdrawiam, Daria :)
Snapchat: 












Facebook na którym możecie pisać do mnie w każdej sprawie i być na bieżąco:
https://www.facebook.com/Daria-Budbaras-526464944145465/?skip_nax_wizard=true#

Blog Karoliny:
 http://karollayn.blogspot.com/


Pozdrawiam właśnie tą Karoline <3